MajiteleFirem.cz na Twitteru MajiteleFirem.cz na Facebooku MajiteleFirem.cz na Linkedin

Equa bank Rodinná firma roku 2015

25.4.2016 —


Od roku 2012 pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR každý rok soutěž o nejlepší rodinnou firmu ve spolupráci s generálním partnerem soutěže Equa bank a za podpory dalších partnerů (www.rodinnafirmaroku.cz).

Každá firma, která má zájem o přihlášení do této soutěže, musí splňovat šest kritérií:

Soutěž proběhla i v roce 2015, kdy byla vyhlášena 3. listopadu 2015 u příležitosti Dne podnikatelů České republiky. Vedle hlavní ceny, kterou uděluje odborná porota složená ze zástupců AMSP, generálního partnera a partnerů soutěže, byla udělena již podruhé i Cena veřejnosti. Veřejnost mohla vybírat z deseti firem, které prošly u odborné poroty do užšího výběru.

Vítězem soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2015 se stala společnost KOMFI spol. s.r.o. (www.komfi.cz). Firma specializující se na výrobu jednoúčelových a polygrafických strojů, která zaměstnává téměř 200 zaměstnanců. Vedle zakladatele a generálního ředitele Karla Matějčka je do firmy zapojena celá rodina.

Na druhém místě se umístila společnost CORK JANOSA s.r.o. (www.janosa.cz). Společnost Jana Kašpara se specializuje na výrobu korkových uzávěr a své výrobky dodává zákazníkům po celé Evropě. Vedle manželů Kašparových firma zaměstnává 8 zaměstnanců.

Na třetím místě se umístila firma HRDLIČKA spol. s.r.o. (www.hrdlicka.cz), která se řadí mezi přední české geodetické firmy. Miroslav Hrdlička založil podnik společně se svým synem. V současnosti zaměstnávají 140 pracovníků a mají 11 poboček po celé České republice.

Cenu veřejnosti za rok 2015 získala Tvarůžková cukrárna (www.tvaruzkovacukrarna.cz). Manželé Poštulkovi a jejich dcery se ve svých dvou prodejnách lahůdek specializují na netradiční moučníky, pro které je vždy základem příjemná chuť a využití typických lokálních surovin. Na výrobě zboží a chodu cukráren se podílí ještě několik rodinných příslušníků.

Více informací včetně tiskové zprávy o vyhlášení vítězů Equa bank Rodinná firma roku naleznete na webových stránkách AMSP ČR (zde).


equa-bank-rodinna-firma-roku-2015

Anna Puklová

Anna Puklová je redaktorkou a editorkou internetového portálu majitelefirem.cz od jeho vzniku. Vedle psaní článků se stará o tvorbu redakčního plánu a chod redakce. Má vystudovaný magisterský obor Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v současné době dokončuje magisterský obor Mezinárodní vztahy na téže fakultě.