MajiteleFirem.cz na Twitteru MajiteleFirem.cz na Facebooku MajiteleFirem.cz na Linkedin

Equa bank Rodinná firma roku 2016

23.1.2017 —


Od roku 2012 pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) každý rok soutěž o nejlepší rodinnou firmu ve spolupráci s generálním partnerem soutěže Equa bank a za podpory dalších partnerů (www.rodinnafirmaroku.cz).

Každá firma, která má zájem o přihlášení do této soutěže, musí splňovat šest kritérií:

Soutěž proběhla i v roce 2016, kdy byla vyhlášena 15. listopadu 2016 u příležitosti Dne podnikatelů České republiky. Vedle hlavní ceny, kterou uděluje odborná porota složená ze zástupců AMSP, generálního partnera a partnerů soutěže, byla udělena již podruhé i Cena veřejnosti. Veřejnost mohla vybírat z deseti firem, které prošly u odborné poroty do užšího výběru.

Vítězem soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2016 se stala společnost Ollies dorty s.r.o. (www.ollies.cz). Firma se zaměřuje na výrobu cukrářských výrobků. Vedle samotné výroby provozuje také tři cukrárny a jedno bistro. Do chodu firmy je zapojeno pět členů rodiny, kteří se starají o vše od kontroly kvality výrobků po údržbu strojů a budov.

Na druhém místě se umístila společnost Navláčil stavební firma, s.r.o. (www.navlacil.cz). Stavební firma Navláčil se specializuje především na realizaci staveb tzv. na klíč, kde vystupuje jako hlavní dodavatel. Společnost se zaměřuje na výstavbu průmyslových objektů a administrativních budov. Vedle zakladatele firmy Martina Navláčila st. působí ve firmě jeho tři synové a širší rodina.

Na třetím místě se umístila firma BEZNOSKA, s.r.o. (www.beznoska.cz), která se specializuje na výrobu implantátů, nástrojů a operačních pomůcek pro potřeby ortopedie a traumatologie. Do chodu společnosti se zapojují již tři generace rodiny.

Cenu veřejnosti za rok 2016 získala firma GUMEX, spol. s.r.o. (www.gumex.cz). Firma GUMEX je dnes považována za špičku v oboru průmyslových hadic a těsnění na míru. Ve firmě pracují všichni tři potomci zakladatele Jana Sedláčka – synové Libor a Dušan a dcera Jana.

Více informací včetně tiskové zprávy o vyhlášení vítězů Equa bank Rodinná firma roku naleznete na webových stránkách AMSP ČR (zde).


equa-bank-rodinna-firma-roku-2016

Anna Puklová

Anna Puklová je redaktorkou a editorkou internetového portálu majitelefirem.cz od jeho vzniku. Vedle psaní článků se stará o tvorbu redakčního plánu a chod redakce. Má vystudovaný magisterský obor Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v současné době dokončuje magisterský obor Mezinárodní vztahy na téže fakultě.