MajiteleFirem.cz na Twitteru MajiteleFirem.cz na Facebooku MajiteleFirem.cz na Linkedin

Equa bank Rodinná firma roku 2017

4.12.2017 —


Od roku 2012 pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR každý rok soutěž o nejlepší rodinnou firmu ve spolupráci s generálním partnerem soutěže Equa bank a za podpory dalších partnerů (www.rodinnafirmaroku.cz).

Každá firma, která má zájem o přihlášení do této soutěže, musí splňovat šest kritérií:

Soutěž proběhla i v roce 2017, kdy byla vyhlášena 3. října 2017 u příležitosti Dne podnikatelů České republiky. Soutěž byla pro letošní rok rozdělena do dvou kategorií: střední a malá rodinná firma. Vedle hlavní ceny, kterou uděluje odborná porota složená ze zástupců AMSP, generálního partnera a partnerů soutěže, byla udělena již počtvrté i Cena veřejnosti. Veřejnost mohla vybírat z deseti firem, které prošly u odborné poroty do užšího výběru.

Vítězem soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2017 v kategorii střední firma se stala společnost EMCO spol. s.r.o. (www.emco.cz). Firma specializující se na výrobu cereálií, ovesných kaší, sušenek a tyčinek. Ve vedení firmy stále stojí její zakladatel Zdeněk Jahoda. Do podnikání se však zapojují manželka i děti.

Na druhém místě se umístila společnost CENTRIN CZ s.r.o. (www.centrin.cz). Společnost zakladatelky Heleny Franclové působí v oboru sociálních služeb. V současné době provozuje rodinná firma, do které jsou zapojeni i manžel a rodiče zakladatelky, tři zařízení sociální péče.

Na třetím místě se umístila firma  MARLENKA international s.r.o. (www.marlenka.cz), která vyrábí oblíbené medové dorty a další zákusky podle staroarménské receptury. Ručně vyráběné dorty zakladatele firmy Gevorga Avetisjana jsou vyváženy do 42 zemí světa. Do chodu rodinné firmy jsou zapojení další členové rodiny.

Na prvním až třetím místě v kategorii malá firma se umístily tyto rodinné firmy: LORIKA CZ s.r.o., MEDICA zdravotní péče, s.r.o. a PROXIM s.r.o.

Cenu veřejnosti za rok 2017 získala firma PROXIM s.r.o. (www.proxim-pu.cz). Rodinná firma z Rybitví u Pardubic vyrábí už 25 let bazénové chemie a další dezinfekční přípravky. Vedle zakladatele Jana Kroupy st. jsou ve firmě zaměstnáni další 4 rodinní členové.

AMSP ČR se u příležitosti vyhlášení Rodinné firmy roku 2017 rozhodla rok 2018 vyhlásit za Rok rodinného podnikání. Ten bude velkým zlomem pro rodinné podnikání, neboť asociace připravuje legislativní ukotvení rodinné firmy, rodinné živnosti a rodinné farmy.


equa-bank-rodinna-firma-roku-2017

Anna Puklová

Anna Puklová je redaktorkou a editorkou internetového portálu majitelefirem.cz od jeho vzniku. Vedle psaní článků se stará o tvorbu redakčního plánu a chod redakce. Má vystudovaný magisterský obor Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v současné době dokončuje magisterský obor Mezinárodní vztahy na téže fakultě.