MajiteleFirem.cz na Twitteru MajiteleFirem.cz na Facebooku MajiteleFirem.cz na Linkedin

Equa bank Rodinná firma roku 2018

30.10.2018 —


Od roku 2012 pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR každý rok soutěž o nejlepší rodinnou firmu ve spolupráci s generálním partnerem soutěže Equa bank a za podpory dalších partnerů (www.rodinnafirmaroku.cz).

Každá firma, která má zájem o přihlášení do této soutěže v kategorii střední firma, musí splňovat sedm kritérií:

Soutěž proběhla i v roce 2018, kdy byla vyhlášena 10. října 2018 u příležitosti Dne podnikatelů České republiky. Soutěž byla pro letošní rok rozdělena do dvou kategorií: střední a malá rodinná firma. Vedle hlavní ceny, kterou uděluje odborná porota složená ze zástupců AMSP, generálního partnera a partnerů soutěže, byla udělena již popáté i Cena veřejnosti. Veřejnost mohla vybírat z deseti firem, které prošly u odborné poroty do užšího výběru.

Vítězem soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2018 v kategorii střední firma se stala společnost PETROF, spol. s.r.o. (www.petrof.cz). Petrof je největším výrobcem akustických klavírů a pianin v Evropě. Obchoduje na 5 kontinentech a vyváží do více než 65 zemí celého světa. Od roku 1864, kdy Antonín Petrof postavil svůj první klavír, firma vyrobila zhruba 630 000 nástrojů. Firmu nyní vede již 5. generace rodiny.

Na druhém místě se umístila společnost BIOMAC s.r.o. (www.biomac.cz). Společnost vyrábějící a prodávající ekopaliva z dřevní biomasy (dřevěné brikety, pelety, krbové dřevo, podpalovací třísky, grilovací uhlí a briketky). Firma vznikla v roce 2000. V současné době v ní aktivně pracuje 9 členů rodiny Černých.

Na třetím místě se umístila firma Centrum FotoŠkoda (www.fotoskoda.cz). Milan Škoda založil svoji firmu FotoŠkoda v roce 1991. Z malého fotobazaru postupem času vybudoval velkou renomovanou prodejnu s širokou nabídkou fotoaparátů, videokamer a příslušenství.

Na prvním až třetím místě v kategorii malá firma se umístily tyto rodinné firmy: VMS VISION, s.r.o., REKO, s.r.o. a Akord Kvint spol. s r.o.

Cenu veřejnosti za rok 2018 získala rodinná firma PLEVA (www.pleva.cz), která zpracovává včelí produkty  – med, mateří kašičku, pyl, propolis a včelí jed – a vyrábí z nich přírodní kosmetiku, poctivé medy a medoviny nejen na zahřátí. Ve firmě v současnosti pracuje 5 členů rodiny.


equa-bank-rodinna-firma-roku-2018

Anna Puklová

Anna Puklová je redaktorkou a editorkou internetového portálu majitelefirem.cz od jeho vzniku. Vedle psaní článků se stará o tvorbu redakčního plánu a chod redakce. Má vystudovaný magisterský obor Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v současné době dokončuje magisterský obor Mezinárodní vztahy na téže fakultě.