MajiteleFirem.cz na Twitteru MajiteleFirem.cz na Facebooku MajiteleFirem.cz na Linkedin

Zachování rodinné firmy s minimálním finančním ziskem: Jak pokračují rodinné farmy?

7.11.2016 —


Na základě naší spolupráce s Family Firm Institute bychom Vám rádi doporučili další článek z webové publikace The Practitioner. Tentokrát se jedná o text Jane L. Glover a Trish Reay, který pojednává o rodinných farmách, které se i přes ne příliš velkou finanční návratnost jejich podnikání, pohybují ve své oblasti mnohdy i déle než sto let.

Autorky článku se rozhodly pro svůj výzkum využít rozhovorů, které byly vedeny s majiteli a dalšími rodinnými příslušníky 20 rodinných farem z Anglie. Autorky identifikovaly čtyři základní strategie, díky kterým se majitelé farem zvládají vypořádat s minimálními finančními výnosy. Ke každé strategii byly zformulovány jisté „rodinné“ a „firemní“ důsledky.

V roce 2015 byla autorkám udělena za tento článek cena FBR Best Article Award.

Shrnutí celého výzkumu, které pro publikaci The Practitioner připravila Barbara Dartt, naleznete na tomto odkazu:

https://ffipractitioner.org/2015/05/13/sustaining-the-family-business-with-minimal-financial-rewards-how-do-family-farms-continue/


the-practitioner-zachovani-rodinne-firmy-s-minimalnim-financnim-ziskem-jak-pokracuji-rodinne-farmy

Anna Puklová

Anna Puklová je redaktorkou a editorkou internetového portálu majitelefirem.cz od jeho vzniku. Vedle psaní článků se stará o tvorbu redakčního plánu a chod redakce. Má vystudovaný magisterský obor Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v současné době dokončuje magisterský obor Mezinárodní vztahy na téže fakultě.