MajiteleFirem.cz na Twitteru MajiteleFirem.cz na Facebooku MajiteleFirem.cz na Linkedin

Žena jako šéf rodinné firmy: Doporučení od zahraniční expertky

24.10.2016 —


V rámci naší spolupráce s Family Firm Institute bychom Vám rádi doporučili další článek z webové publikace této organizace The Practitioner.

Tentokrát se jedná o text Mary Barrett, který se zabývá doporučeními pro ženy na vedoucích pozicích, na pozicích lídrů, v rodinných firmách. Mary Barrett se ve své praxi dlouhodobě zajímá právě o problematiku žen ve vedoucích pozicích rodinných firem.

Na příkladu konkrétní rodinné firmy článek popisuje, jak zapojit ženy do vedoucích pozic. Autorka shrnuje nejdůležitější principy, kterými by se ženy na takových pozicích měly řídit. Popisuje například tři kategorie lídrů, do kterých se ženy na vedoucích pozicích většinou dělí. Autorka též zdůrazňuje – nemůžete být „pouze“ manažerem. Jste-li na pozici lídra, musíte se jako lídr chovat.

Celý článek si můžete přečíst na tomto odkazu:

https://ffipractitioner.org/2016/08/31/advising-a-female-leader-in-a-family-firm-a-case-study/


zena-jako-sef-rodinne-firmy-doporuceni-od-zahranicni-expertky

Anna Puklová

Anna Puklová je redaktorkou a editorkou internetového portálu majitelefirem.cz od jeho vzniku. Vedle psaní článků se stará o tvorbu redakčního plánu a chod redakce. Má vystudovaný magisterský obor Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v současné době dokončuje magisterský obor Mezinárodní vztahy na téže fakultě.