MajiteleFirem.cz na Twitteru MajiteleFirem.cz na Facebooku MajiteleFirem.cz na Linkedin

Fungující family governance: Vývoj nového produktu v malých a středních rodinných firmách

27.6.2016 —


Díky spolupráci s Family Firm Institute, o které jsme Vás informovali v článku dříve, bychom Vám rádi doporučili další článek z webové publikace The Practitioner. Tentokrát se jedná o text Kim Schneider Malek, který se zabývá vývoji nových produktů v malých a středních rodinných firmách. Kim Schneider Malek získala v roce 2014 ocenění Barbara Hollander Award.

Každá firma, která chce přežít a vyrovnat se konkurenci, musí inovovat své produkty. Inovace je nedílnou součástí růstu firmy, jak u rodinných tak nerodinných firem. Na základě provedeného výzkumu, o který se autorka článku opírá, se snaží text odpovědět na otázku, jak malé a střední rodinné firmy zavádějí své inovační praktiky a jak tyto praktiky korespondují s tzv. family governance.

Na čem závisí úspěšné provedení inovace produktů, se dozvíte v samotném článku:

https://ffipractitioner.org/2016/06/08/family-governance-at-work-organizing-for-new-product-development-in-family-smes/


fungujici-family-governance-vyvoj-noveho-produktu-v-malych-a-strednich-rodinnych-firmach

Anna Puklová

Anna Puklová je redaktorkou a editorkou internetového portálu majitelefirem.cz od jeho vzniku. Vedle psaní článků se stará o tvorbu redakčního plánu a chod redakce. Má vystudovaný magisterský obor Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v současné době dokončuje magisterský obor Mezinárodní vztahy na téže fakultě.