MajiteleFirem.cz na Twitteru MajiteleFirem.cz na Facebooku MajiteleFirem.cz na Linkedin

Hnací síla rodinných firem

15.8.2016 —


 

Díky spolupráci s Family Firm Institute, o které jsme Vás informovali v článku dříve, bychom Vám rádi doporučili další článek z webové publikace The Practitioner. Tentokrát se jedná o text Luka Simmeringa zaměřený na „hnací sílu“ v rodinných firmách. Luke Simmering je jedním z poradců v Legasus Group LC.

Mnoho poradců, včetně Legasus Group LC, se zabývá tzv. procesem strategického myšlení, který se týká především budoucnosti firem, ať už rodinného nebo nerodinného typu. Důležitou součásti tohoto procesu je právě ujasnění si, co je hnací silou konkrétní firmy, co zajistí úspěšnost firmy i v budoucnu. Autor textu upozorňuje, že je mnohem důležitější si ujasnit právě budoucí hnací sílu v horizontu přibližně 15 let než se zaměřovat na současný úspěch.

O čtyřech nejčastějších hnacích silách úspěšných podniků si můžete přečíst v samotném článku:

https://ffipractitioner.org/2016/07/13/the-driving-force-of-family-businesses/


hnaci-sila-rodinnych-firem

Anna Puklová

Anna Puklová je redaktorkou a editorkou internetového portálu majitelefirem.cz od jeho vzniku. Vedle psaní článků se stará o tvorbu redakčního plánu a chod redakce. Má vystudovaný magisterský obor Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v současné době dokončuje magisterský obor Mezinárodní vztahy na téže fakultě.