MajiteleFirem.cz na Twitteru MajiteleFirem.cz na Facebooku MajiteleFirem.cz na Linkedin

Láska a peníze: Manželské páry ve vedení rodinných firem

5.11.2018 —


Díky spolupráci s Family Firm Institute, o které jsme Vás informovali v článku dříve, bychom Vám rádi doporučili další článek z webové publikace The Practitioner. Tentokrát se jedná o text Isabelle Le Breton-Miller, který se věnuje manželským párům ve vedení rodinných firem a snaží se odpovědět na otázku, zda jsou takové rodinné firmy výkonnější než jiné.

Podle autorky textu je důležitým faktorem, že manželé se stali manželi, protože se navzájem našli a chtějí spolu být, jejich společné vedení rodinné firmy není zapříčiněnou pouze pokrevním poutem. Výzkum, provedený v Itálii s více jak 1900 firmami, dokazuje, že rodinné firmy s manželským párem ve vedení prokazují až o 20 % vyšší výnosy než firmy nerodinné a rodinné firmy, kde stojí ve vedení pokrevní příbuzní.

Další odpovědi na otázku, zda jsou manželské páry efektivnějšími lídry, se dozvíte v samotném článku:

https://ffipractitioner.org/for-love-and-money-married-leaders-of-family-firms/

 


laska-a-penize-manzelske-pary-ve-vedeni-rodinnych-firem

Anna Puklová

Anna Puklová je redaktorkou a editorkou internetového portálu majitelefirem.cz od jeho vzniku. Vedle psaní článků se stará o tvorbu redakčního plánu a chod redakce. Má vystudovaný magisterský obor Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v současné době dokončuje magisterský obor Mezinárodní vztahy na téže fakultě.