MajiteleFirem.cz na Twitteru MajiteleFirem.cz na Facebooku MajiteleFirem.cz na Linkedin

Nástupnictví: Úspěch firmy vs. životní styl majitele

16.5.2016 —


Díky spolupráci s Family Firm Institute, o které jsme Vás informovali v článku dříve, bychom Vám rádi doporučili další článek z webové publikace The Practitioner. Tentokrát se jedná o text Matthew Erskina, který se zabývá úspěšnými procesy nástupnictví. Matthew Erskin je sám členem čtvrté generace rodinné firmy.

Autor článku upozorňuje na důležitost nástupnického plánu. Jeho řádná příprava může zabránit fatálním následkům výměny generací. Důležitý je právě životní styl původního majitele / aktivního člena vedení firmy. Ten musí pochopit, že nastane čas, kdy bude nutné opustit svou pozici ve firmě. Původní majitel může zůstat nadále majitelem, ale jeho aktivní role ve vedení firmy musí být včas nahrazena vhodným kandidátem, ať už z rodiny nebo vně firmy.

Více v samotném článku:

https://ffipractitioner.org/2016/03/16/succession-business-success-vs-ownership-lifestyle/


nastupnictvi-uspech-firmy-vs-zivotni-styl-majitele

Anna Puklová

Anna Puklová je redaktorkou a editorkou internetového portálu majitelefirem.cz od jeho vzniku. Vedle psaní článků se stará o tvorbu redakčního plánu a chod redakce. Má vystudovaný magisterský obor Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v současné době dokončuje magisterský obor Mezinárodní vztahy na téže fakultě.