MajiteleFirem.cz na Twitteru MajiteleFirem.cz na Facebooku MajiteleFirem.cz na Linkedin

Vývoj pohledu na generační výměnu v rodinných firmách

22.1.2018 —


Díky spolupráci s Family Firm Institute, bychom Vám rádi doporučili další článek z webové publikace tohoto institutu, The Practitioner. Tentokrát se jedná o text významné světově uznávané expertky v tomto oboru, paní Pramodity Sharmy, který se zabývá tím, jak se vyvíjel a vyvíjí pohled na generační výměnu v rodinných firmách. Pramodita Sharma je kromě jiného také šéfredaktorkou nejvýznamnějšího vědeckého časopisu v oblasti rodinných firem Family Business Review.

Autorka se ve svém článku zabývá tím, jak se vyvíjí úvahy o generační výměně v rodinných firmách přibližně od 80. let předešlého století do současnosti. Čím se historici ve svých pracích na toto téma zabývají a jaká témata se postupně objevila a objevují.

Více o tomto tématu, ale také, co znamená statistika 30-13-3, se dozvíte v samotném článku:

https://ffipractitioner.org/evolution-in-thinking-about-generational-transition-in-family-enterprises/


vyvoj-pohledu-na-generacni-vymenu-v-rodinnych-firmach

Anna Puklová

Anna Puklová je redaktorkou a editorkou internetového portálu majitelefirem.cz od jeho vzniku. Vedle psaní článků se stará o tvorbu redakčního plánu a chod redakce. Má vystudovaný magisterský obor Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v současné době dokončuje magisterský obor Mezinárodní vztahy na téže fakultě.